Läs mer om utbildningen
Våra deltagare berättar
Master Certifieringsprogram för Coacher och Ledare
Här kan du läsa mer om vad våra deltagare sagt om sin upplevelse på utbildningen.
För anmälan, kontakta oss
Läs mer om utbildningen
För anmälan, kontakta oss
Tacksam och glad över den möjlighet till utveckling alla ni på CoachCompanion har gett mig gör att jag nu kan fortsätta resan med ledarutveckling av klienter, grupper och organisationer jag jobbar med.
Galet duktiga och inspirerande lärare, mentorcoacher och coachingkollegor gör att CoachCompanion är ett företag som inte enbart levererar förstklassig diplomering och grund för fortsatt internationell certifiering utan är dessutom en organisation för kunskapsutbyte, nätverkande och inspiration för den eviga fortsatta utvecklingsresan.
Tusen tack, ni lever som ni lär och det som är coaching står för; Tillsammans bygger vi partnerskap för en tankeväckande kreativ process för utveckling. Igen och igen.
Ser fram emot att utvecklas vidare med er.

Det som givit mig mest att gå denna utbildningen är att vara med människor som är intresserad av andra människor. Vi har fått lära oss att lyssna aktivt och har då berikat andra människor att få bli lyssnad på.
Så lätt och enkelt det egentligen är och Vilket fint och rikt verktyg det är. Tack för allt ni bidragit i min resa!

Utbildningen har gett mig en helt ny bredd och djup som coach. Istället för rådgivare och mentor kan jag nu idag verkligen coacha mina klienter till en hållbar förändring som är grundad i klienten då hen är den som har bäst svar på sina lösningar.

Idag är jag både glad, inspirerad och så tacksam över att jag valde att certifiera mig som coach via CoachCompanion. Utbildarna är kompetenta och inspirerande personer, som hjälpt mig att utvecklas till den samtalscoach jag är idag. Jag ser idag storheten i mina klienter och i mig själv.

Tänk att skulle bli så roligt och givande att uppdatera sig efter 15 år som Coach.
Fick nya infallsvinklar och verktyg, fick samarbeta med blivande coacher och oj vad givande det blev. Tack CoachCompanion! Alla skulle uppdatera sig emellanåt, det ger både ny kunskap och ny energi.

